Aktuálny čas v Dubaji:

Umm Al Quwain

Umm Al Quwain, 75 km od Dubaja, je druhým najmenším emirátom s rozlohou cca 770 km2 a má okolo 65 tisíc obyvateľov. Vládnucim šejkom je od roku 2009 Saud Bin Rashid Al Mu`alla.

Názov Umm Al Quwain je odvodený od Umm Al Quwatain, čo znamená “Matka dvoch síl”, odkaz na mocné námorné tradície tohto emirátu.

Hlavné mesto, v minulosti malá rybárska dedinka, dnes centrum mnohých bankových inštitúcií, sa rozkladá medzi morom a hlbokým zálivom. V meste je tradičné múzeum, trh s ovocím a zeleninou a turistické centrum. Pobrežná promenáda sa volá Corniche. Neďaleko prístavu sa nachádza Marine Research Centre (námorný výskumný ústav), ktorého súčasťou je aj akvárium. Východne od polostrova sa nachádza v lagúne pri pobreží niekoľko nádherných piesočných ostrovčekov obklopených mangrovníkmi. Najväčším zo siedmich ostrovčekov je Al Sinniyah a možno ho, rovnako ako niektoré ďalšie, uvidieť z pevniny zo starého mesta. Voda v lagúne dosahuje len malé hĺbky, a tak je táto oblasť rajom rybárov a pozorovateľov vtákov.

Emirát ponúka svojim hosťom kúpanie na krásnych piesočných plážach s pozvoľným vstupom do mora. Ponúka tie najrôznejšie možnosti športového a zábavného využitia voľného času. Na území emirátu Umm Al-Quwain sa nachádza najväčší aquapark na svete Dreamland. Po aquaparku Wild Wadi nachádzajúcom sa v Dubaji je Dreamland druhým najnavštevovanejším aquaparkom v oblasti.

Na miestach mimo hotelové komplexy a atrakcie pre turistov môžete stále pozorovať pôvodný štýl života jeho obyvateľov. Ak budete mať príležitosť, určite si pozrite niektorú z malých dediniek, budete unesený. Miestna verejná doprava neexistuje. Jedinou možnosťou prepravy, na naše pomery celkom lacnú, je jazda taxíkom.