Aktuálny čas v Dubaji:

The Dubai Mall

 Dubai Mall je bezkonkurenčne plochou najväčšie centrum na svete s viac ako 1200 obchodov na štyroch poschodiach. Leží v tesnej blízkosti fontány a jazera. Stredisko sa rozkladá na ploche presahujúcej neuveriteľný 1 milión metrov štvorcových a ponúka pestrý vyber všetkých známych značiek sveta. Každá značka, ktorá niečo znamená vo svete módy, obuvi, klenotov a hodiniek, tu má tu svoje zastúpenie. Samozrejmosťou sú aj iné druhy sortimentu a úchvatný je taktiež interiér strediska. Nákupné centrum je domovom najväčšieho komplexu kín na Blízkom Východe a najväčšieho obchodu s cukríkmi Candylicious, ktorý nemá medzi obchodmi tohto druhu obdobu. Okrem obchodov je v nákupnom centre veľké Dubai Aquarium Underwater Zoo. Najväčšou atrakciou akvária je veľkolepý „pozorovací výklad “, ktorý prevyšuje všetky ostatné obchody pri hlavnom vstupe do centra.

Dubai Mall nepredstavuje len obchody a nakupovanie, ale aj miesto na rôzne iné aktivity. Deti nadchne supermoderný zábavný park SEGA Republic alebo KidZania, okrem toho sa tu nachádza ľadová plocha o veľkosti plochy pre olympijské hry.

Po ceste popri  jazere na konci centra návštevníci narazia na pešiu zónu, ktorá vedie do zástavby starého mesta, kde sa nachádza Souk al Bahar, tzv. Trh námorníka. Trh sa orientuje na tradičné arabské ručne vyrábané výrobky a módu. Na nábreží sa nachádza mnoho reštaurácií s jedinečným výhľadom na Burj Khalifa, týčiacu sa v pozadí.