Aktuálny čas v Dubaji:

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty sú jednou z najnavštevovanejších krajín arabského sveta, ktorá sa

nachádza v juhovýchodnej časti Arabského polostrova v juhozápadnej Ázii. Spojené arabské emiráty

susedia s troma krajinami: na východe s Ománom, na juhozápade so Saudskou Arábiou a na západe s Katarom. Severné pobrežie Spojených arabských emirátov obmývajú vody Perzského zálivu a východné pobrežie vody Ománskeho zálivu.

Spojené arabské emiráty sú federáciou siedmich suverénnych emirátov :

Dubaj

Abu Dhabi

Sharjah

Ajman

Umm Al Quwain

Ras Al Khaimah

Fujairah

Na čele každého emirátu stojí šejk so svojou rodinou, ktorí tvoria vo svojom emiráte absolutistickú monarchiu. Jednotlivé emiráty sú na sebe nezávislé, panovník v nich má svoju zvrchovanú moc. Hlavným mestom Spojených arabských emirátov je Abu Dhabi, no najznámejším mestom je samozrejme Dubaj. Na čele všetkých emirátov stojí šejk Kalifa bin Zayed Al Nahyan. Spojené arabské emiráty sú preslávené bohatstvom svojich panovníkov, veľkolepými stavebnými projektmi a luxusnými ubytovacími strediskami. Vďaka domácim a zahraničným investíciám sú označované za jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich krajín na svete. Stále populárnejšie sú aj pre zahraničných turistov, ktorí sem cestujú najčastejšie od októbra do začiatku mája.

Dovolenka v Spojených Arabských Emirátoch je úplne iná na akú ste zvyknutý. Napriek tomu sú Emiráty cenovo dostupné a lákajú cestovateľov zo všetkých kútov sveta. Prežite exotickú dovolenku v krajine plnej kontrastov so starými mešitami a futuristickou architektúrou, orientálnymi trhmi a elegantnými nákupnými centrami, drevenými rybárskymi loďkami a nablýskanými luxusnými limuzínami, beduínskymi stanmi v púšti a najmodernejšími hotelmi. Vychutnajte si pohodlie hotelov, kryštálovo čistú vodu na bielych piesočnatých plážach, západ slnka v púšti, dovtedy kým nepodľahnete nákupnej horúčke.