Aktuálny čas v Dubaji:

Sharjah

Na pobreží, 15 km severne od Dubaja leží Sharjah s rozlohou približne 2 600 km2 a populáciou cez 800 tisíc obyvateľov. Svojho času najvýznamnejšie miesto pobrežia, ktoré však dnes zatienil jeho jasnejší sused.

Emirat Sharjah je najprísnejším emirátom, čo sa týka obliekania. Zákon určujúci čo je vhodné a čo nevhodné bol vydaný už v roku 2001 a od tej doby sa prísne kontroluje jeho dodržiavanie. Neplatí len pre miestnych, ale aj pre návštevníkov a turistov. Na verejnosti, vo verejných budovách a obchodných centrách je mužom zakázané nosiť krátke šortky, odhalenú hruď a ramená. Ženy majú zakázané nosiť oblečenie, ktoré odhaľuje ramená, paže, brucho, chrbát a kolená. Navyše je zakázané aj také oblečenie, ktoré príliš podčiarkuje postavu.

Okrem prísnych pravidiel obliekania tu platí aj zákaz konzumácie alkoholu. V žiadnom z podnikov nie je povolené podávanie alkoholických nápojov. Ich predaj je takisto zakázaný vo všetkých obchodoch. V Sharjahu sa nenachádzajú ani večerné zábavné podniky či diskotéky. Svoje vlastné diskotéky organizujú len hotely, v ktorých konzumácia alkoholu je možná.

Sharhah je rajom pre tých, ktorí radi nakupujú. Ceny tovarov sú v tomto emiráte najlacnejšie. Najznámejšia je tržnica Blue Soak, ktorá ponúka široký výber obchodov s kobercami a ručne vyrábanými predmetmi. Tržnica Al-Majarrah zas ponúka lacné oblečenie, látky, či luxusné parfumy a Gold Center poteší veľkým výberom zlatých šperkov.

Emirát Sharjah má čo ponúknuť aj milovníkom umenia a kultúry. Mesto Sharjah má hneď niekoľko pamiatok, ktoré sa oplatí navštíviť. Najpôsobivejšia je pevnosť Al – Hisn, ktorá je najväčšou dominantou historického jadra mesta Sharjah. Stavba pochádzajúca z počiatku 19. storočia bola sídlom vládnucej rodiny emirátu. Po rozsiahlej rekonštrukcii bola premenená na múzeum, v ktorej sa nachádzajú rozsiahle zbierky dokumentujúce život vládnuceho rodu v 19. a 20. storočia. Navštíviť sa oplatí tiež Museum of Islamic Civilization so zbierkou mincí z celého sveta a mnohých ručne písaných kópií Koránu. Rozsiahle zbierky cenných artefaktov a niekoľko vzácnych zväzkov kníh je umiestnených v Art Museum, ktoré býva označované za najlepšie múzeum v emirátoch. Najstaršie nálezy z oblasti pochádzajúce už z doby 5 tisíc rokov pred Kr. sú zas uložené v Archaeological Museum.