Aktuálny čas v Dubaji:

Ras Al Khaimah

Emirát Ras Al Khaimah, 90 km od Dubaja, sa nachádza na severnom konci pobrežia

Arabského zálivu. Emirát zaberá 2,2% z rozlohy SAE a má cca 260 000 obyvateľov.

Mohammed Al Kasia je vládca Ras Al Khaimah od roku 1948. Jeho syn, Sheikh Saud bin Saqr Al Kasim bol menovaný korunným princom v júni 2003.

Tento najsevernejší emirát je často označovaný ako najzelenší emirát. Je tiež najlacnejším emirátom, aspoň čo sa týka väčšiny jeho ubytovacích kapacít. Jeho vzdialenosť od Dubaja je často označovaná ako najväčšia “nevýhoda” tohto emirátu. Je to však relatívne, pretože cesta do centra Dubaja mimo dopravnú špičku netrvá viac ako hodinu.

Ras al – Khaimah je aj meno hlavného mesta, ktoré sa skladá z dvoch častí, a to zo starého mesta a novšej štvrti nazývanej Nackheel. V meste nájdete nové štvrte s výstavnými shopping centrami, ale aj pôvodné staré uličky, kde na trhoviskách sa môžete zjednávať o cenách zlata či suvenírov, alebo v ranných hodinách pozorovať rybárov, ktorí sa snažia predať svoj ​​práve ulovené úlovky.

Emirát je kombináciou fascinujúceho a zároveň relaxačného turistického miesta. Kým pobrežie emirátu Ras al-Khaimah lemujú pláže s belostným pieskom a palmami, na druhej strane sa dvíhajú steny pohoria Hajar so zeleným údolím.

Hoci turistický ruch nestihol preniknúť do Ras Al Khaimah v plnom rozsahu, nachádza sa tu veľa historických mestečiek, mnoho fascinujúcich turistických pamiatok a atrakcií. Golf sa stal jedným z popredných turistických atrakcií v emiráte.

Nechýba tu ani typická púšť, ktorá na niektorých miestach vytvára nádherné scenérie. Práve jej červenkasté piesočné duny bývajú obľúbeným cieľom turistov.