Aktuálny čas v Dubaji:

Fujairah

Emirát Fujairah, 150 km od Dubaja, má rozlohu 1165 km2 s populáciou okolo 140 000 obyvateľov. Je najmladším z emirátov, nezávislým od Sharjahu sa stal v roku 1952. Vládcom emirátu je jeho výsosť šejk Sheikh Hamad bin Mohammed Al Sharqi.

Emirát Fujairah je jediným emirátom, ktorý leží na východnom pobreží polostrova, a ktorý je obmývaný vodami Ománskeho zálivu. Zatiaľ čo iné emiráty na západnom pobreží sú z prevažnej časti pokryté púšťou, emirát Fujairah pokrývajú predovšetkým hory pohoria Hajar, ktoré sa tiahnu takmer cez celý emirát. Emirát nemá žiadne náleziská ropy. Obyvatelia sa živia predovšetkým rybolovom, poľnohospodárstvom, turistickým ruchom a veľký prínos do miestnej štátnej pokladnice má tiež miestna bezcolná priemyselná zóna. Pobrežie emirátu Fujairah je typické svojimi belostnými plážami a nádherne priezračnou vodou s bohatým podmorským životom, čo poskytuje dobré podmienky na potápanie. Na pobreží emirátu sa nachádzajú tri morské rezervácie, ktoré sú vyhľadávané potápačmi z celého sveta.

Emirát Fujairah nie je bohatý na turistické atrakcie. Zaujímavá je pevnosť za mestom Fujairah a Fujairah Museum, ktoré ukrýva históriu starú viac ako 4 000 rokov. Zaujímavý je výlet loďou na jeden z mnohým ostrovov, ktoré ležia v zálive Omán.

Čo sa týka alkoholu, pitie alkoholu je povolené len v hoteloch a v baroch s licenciou.