Aktuálny čas v Dubaji:

Burj Khalifa

 Budova Burj Khalifa, v preklade Khalifová veža, je najvyššou stavbou sveta s výškou 828 metrov. Budova sa nachádza v Dubaji, v srdci areálu Downtown Dubaj, ktorej výstavbu spustili na jeseň 2004 a skončili na jeseň 2009. Už 21. júla 2007 prekonala svojou výškou, v tej dobe najvyššiu budovu sveta, tchajpejskú Taipei 101.

Svoje meno nesie po prezidentovi Spojených arabských emirátov a po vládcovi Abu Dhabi šejkovi Khalifa bin Zayed al Nahyanovi. Je to stavba, ktorá posunula hranice stavebného inžinierstva svojou technickou a technologickou vyspelosťou. Autorom dizajnu budovy je Adrian Smith, zo známej architektonickej firmy Skidmore, Ownings & Merril, ktorý sa pri návrhu dizajnu inšpiroval tradičným arabským púštnym kvetom Hymencallis. Budova sa mierne kolíše vo vetre, čo bol nevyhnutný technicky riešený prvok, inak by mohlo hroziť pri takto vysokej a pevnej stavbe viacero komplikácií.

Pri návšteve tohto unikátneho majstrovského diela vás ohúri fakt, že budova drží niekoľko celosvetových rekordov. Od najvyššej budovy sveta cez najvyššie položené observatórium až po najdlhší výťahový servis na svete. Tento unikát pozostáva zo 162 obývaných a 40 servisných poschodí, kde na 122. poschodí sa nachádza najvyššie položená reštaurácia At.Mosphere, najvyššie položenú mešitu nájdete na 158. poschodí a na najvyššom poschodí je apartmán Sky Residence. Prvých osem poschodí spolu s prízemím patria luxusnému Armani hotelu, ktorý vznikol pod záštitou talianskeho módneho guru Giorgia Armaniho.

Burj Khalifa je multifunkčnou budovou, no tým najväčším lákadlom pre turistov je najvyššie položená vyhliadková plošina na svete. At The Top leží na 124. poschodí vo výške 452 metrov nad zemou. Výhľad z nej je skutočne božský. Za dobrého počasia je možné vidieť do vzdialenosti až 95kilometrov.

Vyhliadková plošina At The Top je otvorená denne od 8:30 – 01:00. Posledný vstup je 45 minút pred zatvorením. At The Top okrem krásneho výhľadu ponúka rôzne atrakcie, ktoré si turisti môžu užiť na vrchole.

Typ lístka

Cena lístka/osoba

Dospelí ( 12 rokov +)

Objednanie na pevný dátum a čas

Kúpa na mieste

AED

125

400

Deti (4 – 12 rokov)

Objednanie na pevný dátum a čas

Kúpa na mieste

AED

95

400

Deti ( do 4 rokov)

Objednanie na pevný dátum a čas

Kúpa na mieste

Zadarmo

Zadarmo

Výstup na vyhliadkovú vežu je možný len z prízemia nákupného centra The Dubai Mall. Lístky sa oplatí objednať v predstihu, nakoľko predaj na mieste je oveľa drahší a nemusí Vám zaručiť vstup na vyhliadku vo Vami vybraný deň. Nezaváhajte a rezervujte si lístky na túto povinnú dubajskú atrakciu u nás k  Vášmu zájazdu.