Aktuálny čas v Dubaji:

Burj Al Arab

 Luxusný, 7 hviezdičkový dubajský hotel Burj Al Arab, v preklade Veža Arabov, je považovaný za symbol tohto arabského mesta. Hotel v tvare obrovskej plachetnice na mori leží na umelo vybudovanom ostrove a siaha do výšky 321 metrov, čo z neho robí jeden z najvyšších hotelov sveta. Jeho stavba je výnimočná, pretože na výstavbu sa použili úplne nové technológie rozťahovania a posúvania materiálu. Hotel ponúka luxusné služby, ktoré presahujú služby akéhokoľvek hotela na svete. Stavba začala v roku 1994 a otvorili ho v decembri 1999.

Interiér zdobí obrovské akvárium, ktoré je motívom aj jednej z reštaurácií. Hotel má 202 izieb a apartmánov. Hostia majú k dispozícií niekoľko áut značky Rolls-Royce, BMW, ďalej heliport a osobného sluhu.

V priestoroch hotela Burj Al Arab sa nachádza osem reštaurácií, kaviarni a barov, ktoré vás nadchnú nielen ohromnými cenami , ale aj úrovňou poskytovaných služieb.

Al Iwan – zameraná na prvotriednu arabskú kuchyňu, interiér zdobený zlatom.

Al Mahara – v preklade Ustrica, je podmorská reštaurácia obklopená najväčším akváriom s morskou vodou na svete. Menu je zamerané na morské plody.

Al Muntaha – reštaurácia, vám okrem skvelého jedla ponúkne ešte lepší výhľad na celý Dubaj, palmový ostrov a Arabský záliv.

Bab Al Yam – kaviareň ležiaca hneď pri bazéne, ktorá ponúka nádherný pohľad na more.

Junsui – reštaurácia, ktorá sa špecializuje na pokrmy z východnej Ázie.

Majlis Al Bahar – je romantickou reštauráciou nachádzajúcou sa na súkromnej pláži s výhľadom na Burj Al Arab.

Sahn Eddar – moderná reštaurácia, ktorá leží na prízemí Burj Al Arab.

Skyview Bar – nachádza sa na rovnakom poschodí ako reštaurácia Al Muntaha, a tak poskytuje nádherný výhľad na okolie.

Ak sa chcete nadchnúť luxusom tejto budovy z blízka, rezervujte si izbu alebo stôl v jednej